Aranżacje małych kuchni

Mała kuchnia jest dość trudna w aranżacji. Podpowiemy Państwu jak urządzić taką kuchnie by nie tylko wydawała się większa niż jest w rzeczywistości ale przy tym była wygodna i funkcjonalna.

 Układ liniowy w małe kuchni będzie doskonałym rozwiązaniem , mamy ułatwiony dostęp do szafek co sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach , można zastosować do też w kuchniach otwartych na salon gdzie granice między strefą gotowania , a wypoczynku wyznaczy nam wyspa . Dzięki wyspie zyskujemy dodatkowy blat roboczy który może być jednocześnie stołem, barem lub biurkiem dla naszej pociechy. Jednak decydując się na taki układ musimy wybrać meble kuchenne ,które nawiązują do wystroju pokoju.

Przy małych kuchniach olbrzymią rolę odgrywa kolor szafek i oświetlenie . Dobrze sprawdzą się tu białe i jasne meble takie jak kuchnia Piano Classic ; Artic Gloss czy Linda Połysk  ,  które nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie ale dzięki temu , że są neutralne ułatwią dobranie do nich dodatków , elementów wykończenia kuchni. Można zawsze pomieszać część frontów jeśli nie do końca jesteśmy przekonania do białego koloru i tu pomocne jest Piano Grey czy Linda Dąb.

Wszystko dodatkowo możemy rozświetlić listwami ledowymi , które mogą kompletnie zmienić wygląd kuchni widać to na jednej z naszych firmowych aranżacji kuchni Robinia wykonanej z Akacji Księżycowej przygaszonej czarnym blatem oświetlenie ledowe kompletnie zmienia odbiór tej kuchni.

W nie wielkich kuchniach można zastosować cargo, które ułatwią dostęp i zwiększą przestrzeń  magazynową . Przykładem może być tu szafka kolumnowa z półkami którą możemy dla Państwa przystosować do cargo lub standardowe szafki otwarte 20 . Jeżeli otrzymamy takie informację od Państwa przed zakupem jesteśmy w stanie po konsultacjach z naszymi pracownikami modyfikować  niektóre aspekty szafek .